VI. Hrvatski kongres neuroznanosti

Dragi nastavnici i studenti,
zadovoljstvo nam je pozvati Vas da sudjelujete u radu VI. hrvatskog kongresa neuroznanosti koji će se održati u Osijeku, od 16. do 18. rujna 2017. godine.

Obavijest upisi

Poštovani,

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku donijelo je 25. travnja 2017. godine Odluku o osnivanju Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo u sastavu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.

Dana 10. srpnja 2017. Fakultet za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek dobio je Dopusnicu Ministarstva znanosti i obrazovanja za obavljanje djelatnosti visokog obrazovanja (klasa: UP/I-602-04/17-02/00001, Ur. broj:  533-20-17-0003) i za prijenos slijedećih studijskih programa na Fakultet za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek:

1.            preddiplomski sveučilišni studij Sestrinstvo
2.            preddiplomski sveučilišni studij Sestrinstvo (dislocirani studij u Pregradi)
3.            preddiplomski sveučilišni studij Sestrinstvo (dislocirani studij u Novoj Gradiški)
4.            preddiplomski sveučilišni studij Fizioterapija
5.            preddiplomski sveučilišni studij Fizioterapija (dislocirani studij u Orahovici)
6.            preddiplomski sveučilišni studij Dentalna higijena
7.            diplomski sveučilišni studij Sestrinstvo
8.            diplomski sveučilišni studij Sestrinstvo (dislocirani studij u Čakovcu)
9.            diplomski sveučilišni studij Fizioterapija (dislocirani studij u Orahovici)
10.          integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij Dentalne medicine

Upise za navedene studijske programe, sukladno Dopusnici Ministarstva znanosti i obrazovanja vršit će Fakultet za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek.

Obavijesti i dokumentacija za upis kao i novi žiro-račun za uplate nalazi se na slijedećem linku:

tekst obavijesti (.pdf)

OBAVIJEST – upisi u 1. godinu akademske 2017./2018. godine

S obzirom da će podjela svjedodžbi i potvrda o položenim ispitima državne mature biti 20. srpnja 2017. godine, obavještavamo Vas da će se kandidatima koji steknu pravo upisa u 1. nastavnu godinu na svim studijima Medicinskog fakulteta Osijek omogućiti upis uz naknadnu dostavu svjedodžbi o državnoj maturi i/ili potvrda o položenim ispitima državne mature najkasnije do 30. rujna 2017.

Javna obrana teme

POZIV

na javnu obranu teme doktorske disertacije
18. srpnja 2017. godine u 11:30 sati

Javna prezentacija održat će se u Predavaonici PB „Sveti Ivan“ u Zagrebu, Jankomir 11, Zagreb

Pristupnik: Ivan Radoja, dr.med.

Naslov teme doktorske disertacije: „Utjecaj vrste i duljine trajanja urinarne inkontinencije u žena osječko-baranjske županije na njihovu kvalitetu života, seksualno funkcioniranje i pojavnost psihičkih smetnji“
Mentorica: izv.prof.dr.sc. Dunja Degmečić, komentor: prof.dr.sc. Robert Selthofer

Povjerenstvo za obranu:

1. doc.dr.sc. Igor Filipčić, docent Medicinskog fakulteta Osijek, predsjednik
  2. doc.dr.sc. Josip Španjol, docent Medicinskog fakulteta u Rijeci, član
  3. doc.dr.sc. Andrijana Müller, docentica Medicinskog fakulteta Osijek, članica

Postani časnik Zdravstvene službe OSRH

osrh letak 1

dekan1

Postani časnik Zdravstvene službe OSRH - letak (.pdf)

Za sve dodatne informacije možete kontaktirati:

Javna obrana doktorske disertacije

na javnu obranu teme doktorske disertacije 10. srpnja 2017. godine u 13:00h

Javna prezentacija održat će se u Kabinetu kliničkih vještina, predavaonica P-8 u zgradi Campusa Medicinskog fakulteta Osijek, Cara Hadrijana 10E, Osijek

Pristupnica: mr.sc. Dubravka Holik, dr.med.
Naslov teme doktorske disertacije: „Životne navike i okolišni čimbenici rizika kod oboljelih od Crohnove bolesti i ulceroznog kolitisa“
Mentorica: prof.dr.sc. Maja Miškulin, komentor: prof.dr.sc. Aleksandar Včev

Povjerenstvo za obranu:

1. prof.dr.sc. Brankica Mijandrušić-Sinčić, redovita profesorica Medicinskog fakulteta u Rijeci, predsjednica
  2. doc.dr.sc. Nikola Ivaniš, docent Medicinskog fakulteta Osijek, član
  3. doc.dr.sc. Ksenija Marjanović, docentica Medicinskog fakulteta Osijek, članica

Javna obrana doktorske disertacije

na javnu obranu doktorske disertacije 07. srpnja 2017. godine u 11:00h

Javna prezentacija održati će se u Predavaonici Interne klinike u Kliničkoj bolnici "Sveti Duh" u Zagrebu, Sveti Duh 64, Zagreb

Pristupnica: Melanija Ražov Radas, dr.med.
Naslov doktorske disertacije: „Izražaj glikoproteinskog antitijela MUC 2 i vaskularnog endotelnog čimbenika rasta (VEGF) u sluznici Barretovog  jednjaka“
Mentor: prof.dr.sc. Aleksandar Včev

Povjerenstvo za obranu doktorske disertacije u sastavu:

1. prof.dr.sc. Dražen Kovač, redoviti profesor u trajnom zvanju Medicinskog fakulteta u Rijeci, predsjednik
  2. prof.dr.sc. Branko Dmitrović, redoviti profesor u trajnom zvanju Medicinskog fakulteta Osijek, član
  3. prof.dr.sc. Dragan Jurčić, redoviti profesor Medicinskog fakulteta Osijek, član

Rezervni član: doc.dr.sc. Ksenija Marjanović, docentica Medicinskog fakulteta Osijek

Javna obrana teme

na javnu obranu teme doktorske disertacije 04. srpnja 2017. godine u 12:00h

Pristupnik: Damir Rošić, dr.med.
Naslov teme doktorske disertacije: „Evaluacija učinka ambulantne kardiovaskularne rehabilitacije na kvalitetu života srčanožilnih bolesnika i ostvarivanje ciljeva rehabilitacije“
Mentor: doc.dr.sc. Goran Krstačić, komentor: izv.prof.dr.sc. Robert Steiner

Povjerenstvo za obranu teme doktorske disertacije u sastavu:

1. izv.prof.dr.sc. Diana Delić Brkljačić, izvanredna profesorica Medicinskog fakulteta u Zagrebu, predsjednica
  2. prof.dr.sc. Jure Mirat, redoviti profesor Medicinskog fakulteta Osijek, član
  3. izv.prof.dr.sc. Kristina Selthofer Relatić, izvanredna profesorica Medicinskog fakulteta Osijek, članica