Natječaj za upis izvanrednih studenata starijih od 25 godina u I. godinu sveučilišnog preddiplomskog studija dentalna higijena u akademskoj 2017./2018. godini.

SVEUČILIŠTE JOSIPA JURJA STROSSMAYERA U OSIJEKU
FAKULTET DENTALNE MEDICINE I ZDRAVSTVA OSIJEK

Sukladno Suglasnosti Rektora Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku od 08. 09. 2017. o povećanju upisne kvote za studente starije od 25 godina na sveučilišnom preddiplomskom studiju Dentalna higijena u akademskoj 2017./2018. godini od 14. 09. 2017. raspisuje

NATJEČAJ
ZA UPIS IZVANREDNIH STUDENATA STARIJIH OD 25 GODINA U I. GODINU SVEUČILIŠNOG PREDDIPLOMSKOG STUDIJA DENTALNA HIGIJENA
U AKADEMSKOJ 2017./2018. GODINI

Sveučilišni preddiplomski studij Dentalna higijena traje šest semestara, odnosno tri godine i završetkom studija stječe se akademski naziv sveučilišni prvostupnik/prvostupnica dentalne higijene – univ.bacc.dent.hig. (180 ECTS boda).

1. Uvjeti upisa
Prijavu mogu podnijeti pristupnici koji imaju završenu:
-    četverogodišnju srednju školu  bez obveze polaganje državne mature  i stariji su od 25 godina

2. Prijave za razredbeni postupak
Prijave se dostavljaju putem pošte na adresu: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku Fakultet dentalne medicine i zdravstva Osijek, Crkvena 21 (prijave dostaviti na adresu Cara Hadrijana 10 E, 31 000 Osijek) ili osobno u Ured za studente studija dentalne higijene, Cara Hadrijana 10 E, prvi kat, soba K-10, od 15. rujna 2017. do 22. rujna 2017. svakodnevno u uredovno radno vrijeme.

Dokumenti  potrebni za prijavu:

•    prijavu za upis s uplatnicom o uplaćenim troškovima razredbenog postupka (obrazac prijave može se podići s web stranice Fakulteta kao i primjer uplatnice);
•    svjedodžbe svih razreda srednje škole - izvornik ili ovjerena preslika;
•    svjedodžba o završetku srednjoškolskog obrazovanja - izvornik ili ovjerena preslika;
•    domovnica ili dokaz o državljanstvu – preslik (izvornik na uvid)
•    rodni list - izvornik (ne stariji od 6 mjeseci)

3. Razredbeni postupak
Razredbeni postupak se sastoji od:
•    vrednovanja općeg uspjeha iz srednje škole te uspjeha iz predmeta biologija, kemija, fizika tijekom školovanja
•    dodatna provjera posebnih znanja, vještina i sposobnosti (Test psihomotorike)

Dodatna provjera posebnih znanja, vještina i sposobnosti (Test psihomotorike - primjer uplatnice)
Testiranje psihomotoričkih sposobnosti se obavlja u prostorima Fakulteta dentalne medicine i zdravstva Osijek, Crkvena 21 u Osijeku na dan 23. rujna 2017. godine.
Obzirom da testiranje zahtijeva individualni pristup, a i zbog neometanog odvijanja testa, isti se odvija prema rasporedu koji će biti objavljen na web stranici Fakulteta dentalne medicine i zdravstva Osijek nakon završetka prijave.
Rezultati testa psihomotoričkih sposobnosti biti će objavljeni 26. rujna 2017. godine na web stranici Fakulteta dentalne medicine i zdravstva Osijek.
Žalbe na Test psihomotorike i zahtjev za uvid u dokumentaciju predaju se u pisanom obliku 26. rujna 2017.  godine u vremenu od 9,00 do 12,00 sati u Uredu za studente studija dentalne higijene soba K-10 u prostorima Fakulteta dentalne medicine i zdravstva Osijek, Cara Hadrijana 10 E u Osijeku.
Uvid u dokumentaciju će se obaviti 27. rujna 2017. godine u vremenu od 9,00 do 12,00 sati isključivo za pristupnike koji su to zatražili u predviđenom roku i na propisan način u Uredu za studente studija dentalne higijene soba K-10 u prostorima Fakulteta dentalne medicine i zdravstva Osijek, Cara Hadrijana 10 E u Osijeku.
O provjeri psihomotoričkih sposobnosti
Provjera psihomotoričkih sposobnosti sastoji se od ispitivanja snalaženja u prostornim odnosima testom papir-olovka, izrade modela od žice prema zadanom predlošku te ispitivanja manualne spretnosti.

4. Rezultati
Rezultati razredbenog postupka i konačna rang lista pristupnika koji su stekli pravo upisa u I. godinu sveučilišnog preddiplomskog studija Dentalna higijena bit će objavljeni na web stranici Fakulteta dentalne medicine i zdravstva Osijek www.fdmz.hr

5. Upisi
Upis pristupnika koji su ostvarili pravo upisa provest će se 27. rujna 2017. u Uredu za studente studija dentalne higijene soba K-10 u prostorima Fakulteta dentalne medicine i zdravstva Osijek, Cara Hadrijana 10 E u Osijeku.

6. Upisna kvota i školarina
BROJ UPISNIH MJESTA: 25 izvanrednih studenata
VISINA ŠKOLARINE: 9.240,00 kn po godini studija

Studenti koji ostvare pravo upisa na sveučilišni preddiplomski studij Dentalna higijena dužni su navedeni iznos školarine uplatiti prilikom upisa.

7. Obavijesti
Dodatne obavijesti o natječaju zainteresirani mogu dobiti putem maila: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. te putem stranice Fakulteta www.mefos.unios.hr i www.fdmz.hr

tekst natječaja (.pdf)