Engleski jezik u akademskoj i profesionalnoj komunikaciji

• Ciljevi predmeta
    Cilj je ovoga izbornog kolegija studentima olakšati praćenje stručne literature na engleskom jeziku, te ih, uvježbavanjem vještina pronalaženja i sažimanja,  posebice prezentacije podataka i informacija, osposobiti za proces kontinuirane (samo)edukacije koji će biti neizostavan dio njihova budućeg profesionalnog života

Uvjeti za upis predmeta i ulazne kompetencije koje su potrebne za predmet
    Znanje engleskog jezika na razini B1
  • Introductory lecture - uvodno predavanje, odabir seminarske teme, upute o predmetu: How to write a successful seminar paper (Kako napisati uspješan seminarski rad). Izrada plana rada na seminaru („kostur“ seminara). Pretraživanje interneta (search engines, reliable web resources). Guidelines for giving a successful oral presentation – upute o izradi i ooblikovanju usmene prezentacije pismenog rada. Who is who in the lab – Lab Professionals; Where lab test are performed; Laboratory methods: Immunoassay (IA), Enzyme-linked immunoassay (ELISA), Western blot, Fluorescence in situ hybridization (FISH), Polymerase chain reaction (PCR). Discussing practical problems and obstacles in creating a seminar paper/MSPPT of the SP. Presentation of seminar papers (Prezentacija seminarskih izlaganja po prethodno utvrđenom rasporedu, uz kratku raspravu nakon svakog pojedinačnog seminarskog izlaganja).
  • Obavezna literatura:
    Davi-Ellen Chabner: The Language of Medicine, 8th edition, Saunders, 2007 (odabrani tekstovi i zadaci)
    Odabrani znanstveni i stručni radovi (besplatno dostupni on-line)

Dopunska literatura:
    V. Tanay: Hrvatsko-engleski i englesko-hrvatski rječnik medicinskog nazivlja, Medicinska naklada Zagreb, 2003
    Oxford University Press: Concise Medical Dictionary, Oxford, 2002.
  • Ispitni rokovi za svaku akademsku godinu definirani su u Informacijskom sustavu visokih učilišta RH ISVU.
  • Lorna Dubac Nemet, prof., viši predavač
  • Ishodi učenja na razini programa koji predmet pridonosi
    1.    Analiza i kritička procjena, rješavanje stručne i znanstvene problematike unutar šireg, multidisciplinarnog konteksta u  području laboratorijske biomedicine

Očekivani ishodi učenja na razini predmeta