Medicinska mikrobiologija s laboratorijskim tehnologijama 2

• U izradi.
  • Doc.dr.sc.D. Drenjančević
  • Očekivani ishodi su:

• usvajanje pravila rada u parazitološkom i mikološkom laboratoriju, postupci higijene u laboratorijima, upoznavanje specifičnog laboratorijskog instrumentarija i specifičnosti u dijagnostici parazitoza i mikoza.
    • Studenti će na kraju nastave i nakon položenog ispita usvojiti znanja i vještine potrebne u mikološkom laboratoriju: kultivacija gljiva, podloge, priprema i pregledavanje mikroskopskih preparata iz kultura kvasaca i plijesni.
    • Studenti će biti također osposobljeni za samostalno izrađivanje mikroskopske preparate iz bioloških uzorka i utvrđivanje prisustva parazita u bilo kojem stadiju životnog ciklusa. Bit će upoznati s mogućnostima kultivacije parazita i serološkom dijagnostikom u parazitologiji.
    • Studenti će moći prepoznavati i razlikovati hematofagne člankonošce – vektore pojedinih vrsta parazita kao i druge ektoparazite i vektore i drugih bolesti koji pripadaju artropodima.
    • Također nakon položenog ispita student će imati spoznaje o najznačajnijim patogenim gljivama i parazitima u medicini, uzročnicima infekcija kod čovjeka, te najznačajnijim dijagnostičkim postupcima u mikologiji i parazitologiji.
    • Sva stečena znanje i vještine student će moći primjenjivati na analitičkoj razini sintetizirajući usvojene teorijske temeljne postavke i praktične metode i postupke.