VAŽNA OBAVIJEST - ZAMOLBE ZA DOVRŠENJE STUDIJA

OSOBE U DOVRŠENJU SVEUČILIŠNOG INTEGRIRANOG  PREDDIPLOMSKOG I DIPLOMSKOG  STUDIJA  MEDICINE KOJI ŽELE NASTAVITI STUDIJ U AK 2019./2020.
NEKA DO SUTRA NAPIŠU ZAMOLBE NA ODBOR ZA NASTAVU I STUDENTE.
PRIMAMO I POŠTOM DO KRAJA SUTRAŠNJEG DANA.
URED ZA STUDENTE
19.09.2019.

ERASMUS+ program za individualnu mobilnost studenata

Sveučilište u Osijeku objavljuje natječaj za dodjelu financijskih potpora iz ERASMUS+ programa za individualnu mobilnost studenata u svrhu studijskog boravka na inozemnim visokoškolskim ustanovama u ljetnom semestru  akademske godine 2019./2020., te u svrhu obavljanja stručne prakse u inozemstvu u razdoblju 15.11.2019.-30.09.2020.

Natječaj, upute za prijavu na natječaj i provedbu mobilnosti te prijavni obrasci dostupni su na web stranci:

Rok za prijavu na natječaj je 11. listopada 2019.

Jedinstvena sveučilišna studentska anketa 2018./2019.

Drage studentice, dragi studenti,

i akademske 2018./2019. godine naše Sveučilište nastavlja s provedbom Jedinstvene sveučilišne studentske ankete.
Anketi možete pristupiti počevši od nedjelje, 15. rujna 2019. od 13 sati.
Anketu možete pokrenuti na linku http://anketa.unios.hr logiranjem pomoću vašeg AAI elektroničkog identiteta (isti podaci kao za ISVU studomat).

Nakon što ispunite anketne obrasce za sve nastavnike i suradnike, moći ćete samostalno ispisati potvrdu koju ćete, uz ostale dokumente, priložiti pri upisu u višu godinu studija i završetak studija.
Vaši iskreni odgovori i komentari utjecat će na poboljšanje kvalitete nastave na našem Sveučilištu.

Anketa je u potpunosti anonimna.

PLAĆANJE ŠKOLARINE

IZVANREDNI STUDENTI I OSOBE U DOVRŠENJU STUDIJA OBAVEZNI SU PLATITI ŠKOLARINU U IZNOSU OD 9.240,00 kuna
PRVA RATA ODMAH KOD UPISA U VIŠU GODINU STUDIJA
DRUGA RATA DO KRAJA ZIMSKOG SEMESTRA  01.03.2020.

Zašto studirati u Hrvatskoj? - promotivni video spotovi o visokom obrazovanju

Poštovani/e,

sa svojih 10 sveučilišta, 17 veleučilišta, 20 visokih škola i oko 165 tisuća studenata - Hrvatska je također dio Europskoga obrazovnog prostora. Što još nudi Hrvatska kao visokoškolska destinacija, pogledajte u video spotu Zašto studirati u Hrvatskoj? dok englesku inačicu spota možete pogledati na poveznici.

Više informacija o samom sustavu visokog obrazovanja, vrstama visokih učilišta, studijskih programa, mogućnostima nastavka školovanja, važnosti akreditacije, potpori studentskom standardu kroz stipendije te korisnim mrežnim izvorima dostupno je u video spotu pod nazivom #tibiraš.

Promotivni video spotovi dio su kampanje FAKSIranjekoju je Agencija za znanost i visoko obrazovanje pokrenula tijekom 2018. godine s ciljem povećanja vidljivosti i informiranja budućih studenata i njihovih roditelja, ali i šire javnosti, o prijelazu iz srednjoškolskog u sustav visokog obrazovanja, vrstama visokih učilišta i studijskih programa te važnosti akreditacije i izbora kvalitetnih studijskih programa.

Naime, istraživanja koja je provela Agencija pokazala su kako su mladi u Hrvatskoj nedovoljno informirani o prijelazu iz srednjoškolskog u visokoobrazovni sustav. Važne informacije povezane s tim uglavnom prikupljaju iz neformalnih izvora – primjerice od roditelja, prijatelja i iz medija. Isto tako,  slabo su informirani o sustavu visokog obrazovanja općenito, osobito o bolonjskim razinama, razlikama između sveučilišnih i stručnih studija itd.

Sve četiri video spota unutar kampanje FAKSIranje, za Agenciju za znanost i visoko obrazovanje, izradila je Televizija Student s Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.