Upisi u više godine akademske 2018. /2019. godine.

Sveučilišni preddiplomski i diplomski studij medicine
Upisi u više godine akademske 2018. /2019. godine.

Poštovani studenti studija medicine     –   Važno !
Prvo odraditi Sveučilišnu anketu i ponijeti dokaz.
Na jednu uplatnicu uplatiti iznos od 130,00 kuna na IBAN / primjer imate na oglasnoj ploči opće obavijesti/.
Upisi u više godine studija ove godine idu po studijskim godinama kako slijedi:

• 2 i 3  godina sutra 18. rujna 2018. od 9,00 do15,00 sati.
  • 4 godina u srijedu 19 rujna 2018. od 9,00 do 15,00 sati
  • 5 godina u četvrtak 20.rujna 2018. godine od 9,00 do 15,00 sati
  • 6 godina u petak 21. rujna 2018. godine od 9,00 do 15,00 sati

Studenti koji nisu ostvarili pravo upisa u višu godinu studija neka dođu isto na upis sa svojom godinom studija.
Studenti koji su u dovršenju studija bez obzira koju godinu upisuju moraju napisati zamolbe do petka 21. rujna 2018. godine i predati na urudžbeni zapisnik.
Upisi će se obavljati na Medicinskom fakultetu Huttlerova br. 4. Na prvom katu, u praktikumu za fiziologiju.

Jedinstvena sveučilišna studentska anketa 2017./2018.

Drage studentice, dragi studenti,

i akademske 2017./2018. godine naše Sveučilište nastavlja s provedbom Jedinstvene sveučilišne studentske ankete.
Anketi možete pristupiti počevši od 15. rujna 2018. od 13 sati.
Anketu možete pokrenuti na linku http://anketa.unios.hr logiranjem pomoću vašeg AAI elektroničkog identiteta (isti podaci kao za ISVU studomat). Anketu možete ispunjavati u više navrata i ponovno se logirati istim podatcima sve dok ne zaključite anketu.
Nakon što ispunite anketne obrasce za sve nastavnike i suradnike, moći ćete samostalno ispisati potvrdu koju ćete, uz ostale dokumente, priložiti pri upisu u višu godinu studija i završetak studija.
Vaši iskreni odgovori i komentari utjecat će na poboljšanje kvalitete nastave na našem Sveučilištu.

Anketa je u potpunosti anonimna.

Poziv na demonstracijsku radionicu

Pozivamo studente Vašeg fakulteta da se uključe u projekt pod nazivom „Slavonska STEM evolucija“.
Nositelj projekta (ZTK OBŽ) u suradnji s partnerima, izradio je demonstracijsku radionicu za studente  na kojoj će predstaviti programe društveno korisnog učenja  (DKU) i primjer primjene DKU, kroz Croatia Makers  ligu.
Svrha demonstracijske radionice je informiranje što većeg broja studenata o projektu i mogućnostima uključivanja u programe DKU.
Demontracijska radionica održati će se 21. rujna 2018. godine u 11:00h u prostorijama FERIT-a Osijek, C. Hadrijana 10b, prostoriji broj K21, u trajanju od 2 školska sata.

Molim Vas,  da ovu informaciju, prenesete Vašim profesorima kako bi na vrijeme mogli informirati i motivirati studente za uključenje.
Zbog velikog zanimanja studenata za radionicu, na mrežnim stranicma ZTK OBŽ postavljen je link za online prijavu (http://www.tehnika-osijek.hr/projektiutijeku.html).

Informacije o projektu

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u sklopu programa 2014-2020
Naziv projekta: Slavonska STEM evolucija (UP.04.2.1.02.0002)
Korisnik projekta: Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije, Trg J. Križanića 1, Osijek
Partneri projekta:
•    Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek, Kneza Trpimira 2B, Osijek,
•    Institut za razvoj i inovativnost mladih – IRIM, Strojarska cesta 20, Zagreb
•    Centar za nestalu i zlostavljanju djecu – CNZD, Dunavska 53/19, Osijek
•    Institut za razvoj tržišta rada – IRTR, Hondlova 2/11, Zagreb

Cilj projekta: Razviti održive programe DKU-a u suradnji s FERIT-om i OCD-ima u području STEM i digitalne pismenosti djece osnovnoškolskog uzrasta na području 5 županija: Osječko-baranjske, Virovitičko-podravske,  Požeško-slavonske, Brodsko-posavske i Vukovarsko-srijemske
Opis projekta: Projekt Slavonska STEM evolucija bavi se rješavanjem problema nedovoljne suradnje između OCD-a i visokoškolskih ustanova pri uključivanju studenata u rješavanje problema u zajednici tj. nerazvijenost modela društveno korisnog učenja (DKU). Najveći problem su nerazvijeni kapaciteti za razvoj te nedostatak aktivnosti u zajednici gdje se mogu provoditi kvalitetni programi DKU. Projektom će se omogućiti sudjelovanje studenata u edukaciji djece osnovnoškolske dobi za stjecanje STEM kompetencija, tj. razvoj digitalne pismenosti koja je u RH vrlo nerazvijena, a postaje preduvjet uključivanja u tržište rada.
Opravdanost projekta: Projektom će se doprinijeti povećanju korištenja modela DKU i istovremeno smanjiti problem nedovoljne digitalne pismenosti djece osnovnoškolskog uzrasta. Razvit će se održivi programi DKU u suradnji FERIT i OCD u području razvoja STEM i digitalne pismenosti djece osnovnoškolskog uzrasta na području 5 slavonskih županija. Unaprijedit će se kapaciteti profesora, predstavnika OCD-a i studenata o principima DKU te će se razviti i provesti DKU program za djecu u zajednici.
Razdoblje provedbe projekta: 19. ožujka 2018. – 18. studeni 2019.
Ukupna vrijednost projekta: 1.194.067,98 kn
Iznos sufinanciranja EU: 100% iznos

Riječki studentski interdisciplinarni kongres 2018.

Dragi studenti,

Nakon ljetne stanke, željeli bi vas podsjetiti da se i ove godine, 8. i 9. 11. održava Riječki studentski interdisciplinarni kongres, na kojemu možete predstaviti svoje radove, poslušati one kolega drugih strukovnih usmjerenja i uvijek upoznati studente s drugih sveučilišta i iz drugih zemalja u gostoprimstvu grada Rijeke.
Ovogodišnja tema, kao što smo već i najavili, je RELIGIJA I ZNANOST, a sve informacije o oblicima sudjelovanja i ideje za prijavu usmenih izlaganja, postera i radionica možete pronaći na službenoj stranici kongresa: http://rik.sz-ri.com/hr/
Dobrodošli su radovi svih studijskih godina i odsjeka, te radovi nedavno diplomiranih studenata.

Lijep pozdrav,
Organizacijski odbor Riječkog interdisciplinarnog kongresa 2018