Natječaj za ERASMUS+ KA1 mobilnost studenata za ljetni semestar u akademskoj godini 2020./2021.

NATJEČAJ ZA ERASMUS+ KA1 MOBILNOST STUDENATA ZA LJETNI SEMESTAR U AKADEMSKOJ GODINI 2020./2021.

U okviru ERASMUS+ Programa – Ključne aktivnosti 1, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku dana 17. rujna 2020. objavljuje natječaj za dodjelu financijskih potpora studentima koji odlaze na inozemne visokoškolske ustanove ili organizacije. Svrha boravka u inozemstvu je studijski boravak ili stručna praksa ili kombinirani studijski boravak i stručna praksa.
Na natječaj se mogu prijaviti svi redoviti i izvanredni studenti Sveučilišta u Osijeku.

Primjena rekombinantne DNA tehnologije u biotehnologiji

Poštovani studenti preddiplomskih studija iz područja biomedicine i zdravstva, biotehničkih i prirodnih znanosti, zadovoljstvo nam je pozvati vas da sudjelujete na seminaru „Primjena rekombinantne DNA tehnologije u biotehnologiji“, koji se organizira u okviru projekta Razvoj i uspostava interdisciplinarnog diplomskog studija Biotehnologija na engleskom jeziku UP.03.1.1.02.0004 financiranog iz Europskoga socijalnog fonda (ESF), Operativnoga programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.“
Cilj nam je kroz predavanja i radionice upoznati vas s molekularno-genetičkim pristupima i metodama pomoću kojih je moguće dobiti rekombinantnu DNA u svrhu razvoja i proizvodnje novih proizvoda s primjenom u medicini, industriji i poljoprivredi.
Predavanja će biti održana na daljinu putem MS Teamsa, a radionice u zgradi Medicinskog fakulteta Osijek, u Praktikumu za kemiju i biokemiju i DNA laboratoriju. Za sve sudionike bit će organiziran ručak i osvježenje tijekom održavanja radionica.
Zbog ograničenog broja mjesta za radionice može se prijaviti 40 sudionika.
Prijave se primaju na e-mail adrese: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. i Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. .
Pozivamo vas da se što prije prijavite i obogatite vaše znanje.
Prof.dr.sc. Ljubica Glavaš-Obrovac i Prof.dr.sc. Stela Jokić

letak (.pdf)

Jedinstvena sveučilišna studentska anketa za akademsku 2019./2020. godinu

Drage studentice, dragi studenti,

i u akademskoj 2019./2020. godini naše Sveučilište nastavlja s provedbom Jedinstvene sveučilišne studentske ankete.

Anketi možete pristupiti od 1. rujna 2020. u 8 sati.
Anketu možete pokrenuti na linku http://anketa.unios.hr logiranjem pomoću vašeg AAI elektroničkog identiteta (isti podaci kao za ISVU studomat). Anketu možete ispunjavati u više navrata i ponovno se logirati istim podatcima sve dok ne zaključite anketu.
Nakon što ispunite anketne obrasce za sve nastavnike i suradnike, moći ćete samostalno ispisati potvrdu koju ćete, uz ostale dokumente, priložiti pri upisu u višu godinu studija i završetak studija.

Za kolegije čija se nastava održavala u parnim semestrima (za vrijeme karantene zbog COVID-a 19) pitanja se odnose na kvalitetu predavanja na daljinu, ponuđenih sadržaja u elektroničkom obliku te kvalitetu komunikacije.

Vaši iskreni odgovori i komentari utjecat će na poboljšanje kvalitete nastave na našem Sveučilištu.
Anketa je u potpunosti anonimna.

Ukoliko imate bilo kakvih poteškoća, primjedbi ili pitanja, obratite se na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku,
Centar za unaprjeđenje i osiguranje kvalitete visokog obrazovanja