Dana 3. lipnja 2016. godine održao se Prvi interdiciplinarni studentski simpozij Fakulteta zdravstvenih studija u Rijeci „In Health“ sa parolom „Zdravlje kroz istraživanja, edukaciju i sport“.  Studenti prve godine preddiplomskog studija sestrinstva sa našeg fakulteta, Josip Spudić, Teodora Dragosavljević, Lucija Lulić, Željko Mudri i Ivana Pleša, su sudjelovali kao aktivni izlagači te su predstavili svoje istraživanje „Adipoznost u djece i adolescenata – statistički pokazatelj razine adipoznosti na studentima prve godine preddiplomskog studija sestrinstva“.  Pohvalno je istaknuti kako su naši studenti bili najmlađi sudionici simpozija te su dobili brojne pohvale profesora riječkoga fakulteta za svoj rad te poziv za sudjelovanje slijedeće godine. Samoinicijativa studenata jedan je ključnih koraka studiranja, a vjerujemo da će naši studenti, puni znanja, želja i preporuka, sada biti još aktivniji u ovome području.

Istraživanje EUROSTUDENT VI

Poziv studentima za sudjelovanje u najvećem istraživanju o kvaliteti studentskog života u Europi

Poštovani studenti/ce,
obavještavamo Vas da je provedba istraživanja EUROSTUDENT VI o kvaliteti studentskog života i ekonomskim uvjetima studiranja produžena do 22. lipnja 2016. te do tog roka možete pristupiti web upitniku i sudjelovati u istraživanju.
Zahvaljujemo svima Vama koji ste već ispunili upitnik i pozivamo Vas koji se još niste uključili u istraživanje da se odazovete ovom pozivu.
EUROSTUDENT je međunarodni projekt (http://www.eurostudent.eu) koji se provodi u 37 europskih zemalja i pruža empirijske podatke o kvaliteti studentskog života na nacionalnoj i europskoj razini.
EUROSTUDENT VI je treće istraživanje u nizu koje se provodi u Hrvatskoj putem web ankete na reprezentativnom uzorku od 36.000 studenata koji trenutačno studiraju na nekom od visokih učilišta u RH.
Vaše sudjelovanje je u potpunosti dobrovoljno i povjerljivo i web anketi možete pristupiti na jedan od načina:
1.    putem poveznice koju ste dobiti na adresu elektronske pošte,
2.    putem poveznice koju ste dobiti na adresu elektronske pošte vašeg AAIEduHr identiteta koju možete provjeriti logirajući se na WebMail Vašeg visokog učilišta s AAIEduHr identitetom (koristite ga za pristup wireless mreži eduroam na fakultetu, Moodle odnosno Loomen sustavu, pri prijavi ispita preko Studomata ISVU sustava, u knjižnicama fakulteta za pretraživanje literature, itd.).
3.    putem autorizacije na mrežnoj stranici istraživanja: www.eurostudent.hr uz primjenu Vašeg AAI@EduHr elektroničkog identiteta ili kombinacije OIB-a i JMBAG broja s Vaše X-ice.
Sve informacije o istraživanju moći ćete pratiti i na Facebook stranici istraživanja: www.facebook.com/EUROSTUDENT6HR.
Rezultati prethodnih EUROSTUDENT istraživanja su poslužili kao poticaj za razvoj i unapređenje javnih politika u sustavu visokog obrazovanja, kao i za izradu Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije Republike Hrvatske te osnivanje Nacionalne skupine za unapređenje socijalne dimenzije visokog obrazovanja pri Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta.
Rezultate istraživanja iz 2014. godine možete preuzeti na mrežnoj stranici: http://iro.hr/userdocs/File/EUROSTUDENT%20V_Nacionalno%20izvje%C5%A1%C4%87e%20istra%C5%BEivanja%20za%20Hrvatsku%20za%202014.%20godinu.pdf.
Pozivamo Vas da kroz sudjelovanje u istraživanju doprinesete daljnjem razvoju mjera javne politike koje će osigurati veću dostupnost visokog obrazovanja i unaprijediti kvalitetu studentskog života u skladu s potrebama studentske populacije.
Istraživanje EUROSTUDENT VI u Hrvatskoj provodi Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta u partnerstvu sa Sveučilišnim računskim centrom Sveučilišta u Zagrebu (SRCE) i Pravnim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu.
prof. dr. sc. Ivan Rimac
voditelj istraživanja EUROSTUDENT VI.

Anketa - praćenje droga i ovisnosti o drogama

Odsjek za kriminologiju Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta u suradnji s Uredom za suzbijanje zlouporabe droga Vlade Republike Hrvatske te Europskim centrom za praćenje droga i ovisnosti o drogama (EMCDDA) provodi pilot projekt koji za cilj ima ispitati izvedivost provedbe istraživanja putem web ankete za prikupljanje podataka o količinama različitih vrsta droga konzumiranih od strane različitih vrsta konzumenata droga u Republici Hrvatskoj.

Projekt se provodi putem Interneta, a stranici putem koje se vrši istraživanje može se pristupiti putem ovog linka. Na istom linku se nalaze i ostali detalji istraživanja.

Natječaj za dodjelu studentskih stipendija 2016.

NATJEČAJ

za dodjelu studentskih stipendija i potpora Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku za akademsku 2015./2016. godinu redovitim studentima preddiplomskih, diplomskih, integriranih preddiplomskih i diplomskih sveučilišnih studija te preddiplomskih stručnih i specijalističkih diplomskih stručnih studija Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku

Natječaj stipendije (.pdf)
Obrazac A-izvrsni studenti (.pdf)
Obrazac B-aktivni sportaši (.pdf)
Obrazac C1-studenti slabijeg stanja (.pdf)
Obrazac C2-studenti invalidi (.pdf)
Obrazac C3-ranjive skupine (.pdf)
Obrazac D-potpora studentima (.pdf)
Izjava o zajedničkom kućanstvu (.pdf)
Odluka Povjerenstvo (.pdf)
Pravilnik o uvjetima i načinu ostvarivanja prava na dodjelu stipendija i potpora (.pdf)

Erasmus+ natječaj

Sveučilište u Osijeku objavilo je natječaj za dodjelu financijskih potpora iz ERASMUS+ programa (Ključne aktivnosti 1) za individualnu mobilnost studenata Sveučilišta u Osijeku u svrhu studijskog boravka na inozemnim partnerskim visokoškolskim ustanovama u akademskoj godini 2016/2017., te u svrhu obavljanja stručne prakse u inozemstvu u razdoblju 01.06.2016.-30.09.2017.

Tekst natječaja, upute za prijavu na natječaj i provedbu mobilnosti te prijavni obrasci dostupni su na web stranci Sveučilišta putem izravne
poveznice: