HRZZ Novi natječaji

Hrvatska zaklada za znanost objavila je natječaje za programe  “Istraživački projekti“ i „Potpora istraživačima za prijavu na programe Europskog istraživačkog vijeća“. Više detalja o natječajima možete naći na poveznici http://www.hrzz.hr/default.aspx?id=53 .

Programom „Istraživački projekti“ financiraju se temeljna istraživanja koja stvaraju novo i unapređuju postojeće znanje o određenome području i koja su usmjerena na bolje razumijevanje predmeta istraživanja, kao i primijenjena istraživanja koja se provode s jasnim tehnološkim, gospodarskim ili društvenim ciljevima.
Datum raspisivanja natječaja: 2. studenog 2017.
Rok za prijavu: 10. siječnja 2018. do 13:00 (CET)

Programom “Potpora istraživačima za prijavu na programe Europskog istraživačkog vijeća“ se potiče suradnja hrvatskih istraživača (gostujući istraživač) s voditeljima ERC projekata radi stjecanja iskustva i pripreme vlastite prijave projektnog prijedloga za natječaj ERC programa.
Financira se posjeta voditelju ERC projekta u trajanju od 3 do 4 mjeseca. ERC projekt mora biti u tijeku u trenutku prijave i za vrijeme trajanja financiranja.
Datum raspisivanja natječaja:  31. listopada 2017.
Rok za prijavu: 30. studeni 2017. do 13:00 (CET)