• Studenti
  • Znanstveno-istraživački i stručni rad studenata

Znanstveno istraživački i stručni rad studenata

Studenti Medicinskog fakulteta Osijek mogu se uključiti u rad:

Osijek Student Congress (OSCON) međunarodni je kongres translacijske medicine studenata biomedicinskih znanosti i mladih liječnika. Glavni ciljevi ovog kongresa su stjecanje novih znanja i vještina bitnih za buduću karijeru, sklapanje novih poznanstava zbog razvitka kvalitetne intersektorske suradnje, svladavanje straha od izlaganja na znanstvenom skupu i poticaj znanstvene komponente medicine koja je često zanemarena. Jedan od razloga za inicijativu ovakvog projekta je to što veliki broj liječnika napušta Hrvatsku, a ovakav kongres može poslužiti kao stimulacija studentima i mladim liječnicima za ostanak u državi i pruža im mogućnost izlaganja svojih radova te učenje novih znanja i vještina u svome gradu. Na ovaj način omogućujemo dodatni razvitak akademske zajednice i znanosti u našem gradu i regiji te pružamo studentima mogućnost da naprave svoje samostalne znanstveno-istraživačke radove. Ciljana skupina su svi studenti biomedicinskih znanosti (medicina, medicinsko laboratorijska dijagnostika, sestrinstvo, dentalna medicina, fizioterapija, radiološka tehnologija, dentalna higijena, primaljstvo, farmacija, medicinska biokemija, molekularna biologija veterina, sanitarno inženjerstvo, biologija i kemija) te mladi liječnici. Svake godine biramo temu širokog područja te se kao pasivni i aktivni sudionici mogu uključiti i studenti drugih fakulteta koji su zainteresirani. Znanstveni rad koji se prijavljuje ne mora biti povezan s temom kongresa, te se na taj način pruža još veća uključenost ostalih studijskih programa (npr. Prehrambeno-tehnološki fakultet, Prirodoslovno-matematički fakultet i sl.). Kako bi pružili mogućnost sudjelovanja što većem broju naših studenata kotizacije za studente Sveučilišta J.J.Strossmayera imaju niže cijene od regularnih.

- OSCON (Facebook: OSCON, Instagram: oscon_mefos, web: https://oscon-mefos.com/)

Studentske sekcije

Studentska sekcija za ginekologiju i opstetriciju
Voditelj - mentor sekcije je prof. dr. sc. Siniša Šijanović, redoviti profesor u trajnom zvanju Medicinskog fakulteta Osijek

Studentska sekcija za psihijatriju - PsyOs
Voditelj - mentor sekcije je prof. dr. sc. Dunja Degmečić, redovita profesorica Medicinskog fakulteta Osijek

Studentska sekcija za neuroznanost – SenzOs
Voditelj - mentor sekcije je prof. dr. sc. Marija Heffer, redovita profesorica u trajnom zvanju Medicinskog fakulteta Osijek

Sekcija za neuroznanost Osijek (SenzOs) je sekcija u sklopu Hrvatskog društva za neuroznnost koja djeluje pri katedri za medicinsku biologiju. Sekciju čini skupina mladih entuzijasta, zaljubljenika u neuroznanost s nepresušnim idejama i mnogo dobre volje. Sekcija tijekom godine organizira razne javne aktivnosti s ciljem educiranja stanovništva i studenata, a glavna aktivnost jest Tjedan mozga koji sa sobom nosi dugogodišnju tradiciju, mnoštvo iskustva i novih saznanja. Detalje Sekcije možete pronaći na društvenim mrežama.

- SenzOS (Facebook: SenzOS, Instagram: tjedan_mozga)

Studentska sekcija za pedijatriju
Voditelj - mentor sekcije je izv. prof. dr. sc. Silvija Pušeljić, izvanredna profesorica Medicinskog fakulteta Osijek.

Studentska sekcija za endokrinologiju i dijabetologiju
Voditelj - mentor sekcije je izv. prof. dr. sc. Ines Bilić-Ćurčić, izvanredna profesorica Medicinskog fakulteta Osijek

Studentska sekcija za fiziologiju i imunologiju Osijek – FizIOs
Voditelj - mentor sekcije je prof. dr. sc. Ines Drenjančević, redovita profesorica u trajnom zvanju Medicinskog fakulteta Osijek

Studentska sekcija za fiziologiju i imunologiju Osijek (FizIOs) pokrenuta je na inicijativu studenata koje je očaralo predmetno gradivo navedenih kolegija i na inicijativu djelatnika Katedre za fiziologiju i imunologiju koji su studentima odlučili pružiti priliku za daljnje usavršavanje, učenje i iskustva. Sekcija provodi razne javnozdravstvene aktivnosti na lokalnoj i međužupanijskoj razini, a isto tako sudjeluje i na nacionalnim aktivnostima s ciljem ostvarenja suradnje među gradovima i institucijama. Detalje Sekcije možete pronaći na društvenim mrežama.

- FizIOs (Facebook: Studentska sekcija za fiziologiju i imunologiju Osijek)

Studentska sekcija za anesteziologiju
Voditelj - mentor sekcije je prof. dr. sc. Slavica Kvolik, redovita profesorica Medicinskog fakulteta Osijek

Studentska sekcija za Dermatovenerologiju – „DERMOS“

Voditelj – mentor sekcije je doc. dr. sc. Melita Vukšić Polić, dr. med., specijalist dermatovenerolog

Studentska sekcija za Kirurgiju - „IncisiOs“

Voditelj - mentor sekcije je doc. dr. sc. Dalibor Divković, dr. med., specijalist dječji kirurg

Studentsku sekciju za Internu medicinu – „InternEdu“

Voditelj - mentor sekcije je prof. dr. sc. Tatjana Bačun, dr. med.

Studentsku sekciju za Anatomiju Osijek - „CRANIOS“

Voditelj - mentor sekcije je izv. prof. dr. sc. Antonio Kokot, dr. med.

Studentsku sekciju za Infektologiju Osijek - „ContagiOs“

Voditelj - mentor sekcije je Dario Sabadi, dr. med., specijalist infektologije

Studentsku sekciju za Neurologiju - „NEUROS“

Voditelj - mentor sekcije je doc. dr. sc. Stjepan Jurić