OBJAVLJENI TEKSTOVI O ALUMNI KLUBU MEFOS

1.mj.2023. Sveučilišni glasnik

ALUMNI KLUB MEFOS - Udruga bivših studenta Medicinskog fakulteta Osijek

Udruga bivših studenata Medicinskog fakulteta Osijek (ALUMNI KLUB MEFOS) osnovana je u prosincu 2014. godine s ciljem povezivanja studenata koji su završili jedan od studijskih programa Medicinskog fakulteta Osijek. Ostale važne djelatnosti ALUMNI kluba MEFOS su očuvanje tradicije i promicanje ugleda liječničke i obrazovne djelatnosti, uspostava i razvijanje suradnje s ustanovama u kojima rade naši diplomirani studenti, kao i poticanje i unapređivanje znanstvenih i stručnih aktivnosti članova. U tu svrhu redovito se organiziraju stručna i znanstvena predavanja te različite radionice, od samog početka djelovanja Alumni kluba pa sve do danas.

U prosincu 2021. godine izabrano je novo vodstvo te doc.dr.sc. Ivana Jukić postaje predsjednica Alumni kluba MEFOS, doc.dr.sc. Marko Stupin zamjenik predsjednice, doc.dr.sc. Hrvoje Roguljić tajnik, dok su članovima Predsjedništva imenovani izv.prof.dr.sc. Antonio Kokot, izv.prof.dr.sc. Ana Stupin i dr.sc. Mateja Batnožić Varga.

U svom radu, Alumni klub MEFOS naglasak stavlja na međusobnu suradnju sadašnjih i diplomiranih studenata svih studijskih programa Medicinskog fakulteta Osijek, pa su tako u okviru rada u 2022. godini članovi Alumni kluba MEFOS održali radionicu na temu „Diploma je u ruci, a što dalje?“, kojoj je cilj bio pomoći studentima završnih godina naših studijskih programa, a od kojih su neki nedavno i diplomirali, u planiranju njihove buduće karijere.

Od ostalih aktivnosti Alumni kluba MEFOS u proteklom razdoblju, vrijedno je istaknuti sudjelovanje u organizaciji javnozdravstvene akcije „Mjesec borbe protiv hipertenzije“ u svibnju 2022. godine. Tom prilikom građanima grada Osijeka mjerio se  krvni tlak, glukoza u krvi, određivao indeks tjelesne mase te faktor rizika od nastanka kardiovaskularnih bolesti, inače vodećeg uzroka smrtnosti u Hrvatskoj, a na temelju dobivenih nalaza provodilo se i savjetovanje s liječnicima, nutricionistima i kineziolozima.

Na mrežnoj stranici Medicinskog fakulteta Osijek mogu se pronaći informacije o održanim i planiranim aktivnostima Alumni kluba, ali također i online pristupnica. Diplomirani studenti svih studijskih programa Medicinskog fakulteta Osijek pozvani su pridružiti se radu Alumni kluba i biti dio ove lijepe priče.