3. Regionalni Kongres Fizioloških Društava i 5. Kongres Hrvatskog Fiziološkog Društva

Od 22.-24. rujna 2022. na Plitvičkim jezerima je održan 3. Regionalni kongres fizioloških društava i 5. Kongres Hrvatskog fiziološkog društva, na kojem je sudjelovalo gotovo 200 znanstvenika iz 16 zemalja Europe i svijeta. Kongres je imao 6 tematskih cjelina koje su uključivale najnovije spoznaje iz područja fiziologije sporta, endokrinologije, neurofiziologije, stanične i kardiovaskularne fiziologije te imunologije, a održano je 1 uvodno predavanje, 12 pozvanih predavanja i 31 usmeno izlaganje te je ukupno prezentirano 93 postera. Na Kongresu su aktivno sudjelovali članovi Zavoda i Katedre za fiziologiju i imunologiju Medicinskog fakulteta Osijek i postigli zapažene rezultate. Doc. dr. sc. Ivana Jukić, dr. med., dobila je 2. nagradu za usmeno priopćenje, a doktorand PDDS Biomedicina i zdravstvo Medicinskog fakulteta Osijek Vedran Đambić, dr. med., 2. nagradu za poster prezentaciju. Prof. dr. sc. Ines Drenjančević, održala je pozvano predavanje. Izv. prof. dr. sc. Ani Stupin, dr. med., dodijeljena je nagrada Hrvatskog društva fiziologa za najbolji znanstveni članak u 2021. godini, u kategoriji prvog autora.