Dani Erasmusa 2023. u znaku Europske godine vještina na Medicinskom fakultetu Osijek

U cijelom svijetu #ErasmusDays održani su od 9.-14. listopada 2023.  - prigodna godišnja manifestacija kojom se u cijelom svijetu istovremeno obilježava uspjeh programa Erasmus+! U ovoj Europskoj godini vještina ključno je prepoznati važnost europske kulturne raznolikosti i slaviti mogućnosti učenja koje nudi.

Dana 10. listopada 2023. na Medicinskom fakultetu Osijek održana je radionica Koliko znam o ERASMUS-u? namijenjena studentima koji svoje Erasmus iskustvo tek planiraju.

Uz pomoć kviza Koliko znam o ERASMUS-u studenti su odgovorili na sva pitanja koja su ostala neodgovorena o postupku prijave na natječaj, kako odabrati željenu ustanovu i stupiti u kontakt s koordinatorom, ali i sva druga pitanja.

O svojim iskustvima prijave i cijelog procesa ispričale su nam studentice 5. godine iz Makedonije koje trenutno pohađaju nastavu zimskog semestra na našem fakultetu.

Naposlijetku nam je Ivana Nuić, predsjednica Erasmus Student Network Osijek, predstavila rad njihove organizacije.

#ErasmusDays idealna je prilika za sudionike da otkriju nove kulture, ojačaju svoje jezične i

interkulturalne vještine, povećaju mogućnost zapošljavanja i prihvate europske vrijednosti

tolerancije, poštovanja i različitosti.