Na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održana sjednica Dekanske konferencije medicinskih fakulteta u Republici Hrvatskoj

Sjednica Dekanske konferencije medicinskih fakulteta u Republici Hrvatskoj održana je 3. veljače 2023. godine na Medicinskom fakultetu u Zagrebu, Šalata 3B. Na Sjednici usvojen je sljedeći dnevni red:

1. Zakon o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti (uprava i integrativni radni odnosi, programsko financiranje)
  2. Prijedlog izmjena i dopuna Zakona o zdravstvenoj zaštiti (klinička nastava, zdravstvena zaštita studenata)
  3. Suradnja s Hrvatskim liječničkim zborom i Hrvatskom liječničkom komorom
  4. Razno

U raspravi o navedenim točkama Dnevnog reda na sjednici Dekanske konferencije sudjelovali su (na slici, s lijeva na desno): Darko Bošnjak, dipl. iur., glavnik tajnik Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, izv. prof. dr. sc. Ivan Ćavar, dekan Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru, prof. dr. sc. Ante Tonkić, dekan Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Splitu, prof. dr. sc. Ivica Mihaljević, dekan Medicinskog fakulteta Osijek Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku, Ivica Šušak, dipl. iur., državni tajnik u Ministarstvu znanosti i obrazovanja RH, prof. dr. sc. Slavko Orešković, dekan Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i aktualni predsjednik Dekanske konferencije, izv. prof. dr. sc. Goran Hauser, dekan Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, izv. prof. dr. sc. Silvio Bašić, državni tajnik u Ministarstvu zdravstva RH, prof. dr. sc. Željko Krznarić, predsjednik Hrvatskog liječničkog zbora, prof. dr. sc. Miloš Judaš, ravnatelj Hrvatskog instituta za istraživanje mozga te doc. dr. sc. Krešimir Luetić, predsjednik Hrvatske liječničke komore.