Humanijada 2022, Rovinj 11.-15.05.2022.

Ovogodišnja „Humanijada“ je održana u Rovinju od 11. – 15. 05. 2022. Medicinski fakultet Osijek predstavljalo je 60 studenata, od kojih 40 sportaša. Događaj je organizirao Medicinski fakultet Zagreb te je na događaju bilo prisutno više od 1100 studenata biomedicinskih fakulteta iz Hrvatske te Bosne i Hercegovine. Predstavnici MEFOS-a su se natjecali u muškom futsalu i košarci, muškoj i ženskoj odbojci te tenisu, stolnom tenisu, krosu, pikadu, veslanju i plivanju. Upravo u plivanju ostvaren je najzapaženiji uspjeh; studentica Hana Jandl osvojila je izvrsno 2. mjesto u kategoriji delfin u konkurenciji 16 fakulteta. Također, muška odbojkaška ekipa MEFOS-a osvojila je 4. mjesto u konkurenciji 8 ekipa koje su se natjecale u muškoj odbojci. Iduće godine Humanijadu organizira Veterinarski fakultet Zagreb te se veselimo i nadamo budućim sportskim uspjesima naših studenata.

Studentska udruga „Sport MEFOS“