Maturanti Srednje mješovite škole Žepče posjetili Medicinski fakultet Osijek

U petak, 22. ožujka 2024. godine, 60-ak maturanata „Srednje mješovite škole Žepče“, smjer medicinska sestra/tehničar, s tri profesorice posjetili su Medicinski fakultet Osijek. Tijekom dvosatnog posjeta Fakultetu, učenicima je predstavljen Fakultet, studijski programi koji se na njemu izvode, uvjeti upisa, te način kako je ustrojena i organizirana nastava. Predsjednik studentskog zbora, Luka Medić, učenicima je predstavio kao izgleda studentski život u našem Gradu, Sveučilištu i Fakultetu te brojne studentske aktivnosti u koje su naši studenti uključeni – organizacije, sekcije, udruge, zbor i sl. Nakon predstavljanja, učenici su pošli u obilazak Fakulteta tijekom kojeg su najviše vremena proveli u Sali za anatomske sekcije Katedre za anatomiju i neuroznanost gdje im je pokazano kako izgleda praktična nastava na Medicinskom fakultetu Osijek, te koja razina znanja se očekuje od studenata. Učenici su imali prilike vidjeti i druge nastavne prostore – predavaonice, seminarske učionice, praktikume, kao i laboratorijske prostore Fakulteta u kojima se izvode laboratorijske vježbe te provodi znanstveno-istraživački rad.