MEDICINSKI FAKULTET OSIJEK OBILJEŽIO 25. OBLJETNICU SAMOSTALNOG RADA

U dvorani Nadbiskupskog vikarijata u Osijeku 24. studenoga 2023. godine svečano je obilježeno 25 godina od osnutka Medicinskog fakulteta Osijek i 45 godina studiranja medicine u Osijeku. Svečanosti koja je održana pod pokroviteljstvom Vlade Republike Hrvatske odazvalo se je oko četiri stotine uzvanika, a među njima predstavnici svih važnijih institucija s lokalne i državne razine, što dovoljno govori o važnosti koju Medicinski fakultet Osijek Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku ima, ne samo za Osijek i Slavoniju nego i za cijelu Hrvatsku.

Kao jedan od mlađih medicinskih fakulteta u Hrvatskoj, Medicinski fakultet Osijek danas prati svjetske trendove u usvajanju novih nastavnih sadržaja, najsuvremenijih tehnologija i oblika provođenja nastave kako bi studenti koji ga završe bili na najvišoj mogućoj razini osposobljenosti za suvremene potrebe tržišta te stručne i etičke zahtjeve struke.

Prilog o obljetnici možete vidjeti u emisiji Akademska četvrt Osječke TV:

(izvor: Osječka TV; Youtube)