NATJEČAJ ZA UPIS 20 PRISTUPNIKA U SVEUČILIŠNI SPECIJALISTIČKI STUDIJ KARDIOLOGIJA u akademskoj 2023/2024. godini

KLASA: 643-02/23-01/15

URBROJ: 2158-61-53-23-01

Osijek, 1. lipnja 2023. godine

SVEUČILIŠTE JOSIPA JURJA STROSSMAYERA U OSIJEKU

MEDICINSKI FAKULTET OSIJEK

raspisuje

NATJEČAJ ZA UPIS 20 PRISTUPNIKA U

SVEUČILIŠNI SPECIJALISTIČKI STUDIJ KARDIOLOGIJA

u akademskoj 2023/2024. godini

I.

Sveučilišni specijalistički studij za stjecanje akademskog naziva sveučilišni specijalist odnosno sveučilišna specijalistica Kardiologije iz znanstvenog područja biomedicina i zdravstvo, znanstvenog polja kliničke medicinske znanosti, znanstvene grane kardiologija traje jednu (1) godinu, odnosno, dva (2) semestra  te je za završetak potrebno steći najmanje 60 ECTS bodova.

II.

PRAVO PRIJAVE ZA UPIS  imaju doktori medicine koji se nalaze na specijalističkom usavršavanju iz kardiologije nakon prve godine specijalističkog usavršavanja ili specijalisti kardiologije.

III.

POTREBNA DOKUMENTACIJA  :

• izvornik ili ovjerena  preslika diplome o završenom medicinskom fakultetu
  • potvrda o položenom državnom ispitu
  • rješenje o specijalizaciji ili odobrenje za specijalizaciju
  • dokaz o poznavanju jednog stranog jezika
  • potvrda o prosjeku ocjena diplomskog studija
  • životopis (na europass obrascu dostupnom na web stranici Fakulteta)
  • odluku tvrtke ili ustanove o plaćanju troškova studija (ukoliko pravne osobe plaćaju troškove studija)  ili  osobno potpisanu izjavu (ukoliko pristupnici sami plaćaju troškove studija)
  • presliku uplatnice  u iznosu od 47,00 eura na IBAN HR0825000091102014297 (poziv na broj: pristupnikov OIB - 71)  te s naznakom: za troškove razredbenog postupka)

Na Natječaj se prijavljuje  na propisanim obrascima (obrazac za prijavu, obrazac za životopis) koji se nalaze na web stranici studija  www.mefos.unios.hr kao privitak tekstu Natječaja.

Kompetencije koje student stječe završetkom studija:
Sveučilišni specijalistički studij Kardiologija ustrojava se i izvodi kao obvezni dio specijalističkog usavršavanja doktora medicine iz kardiologije.
Završetkom sveučilišnog specijalističkog studija Kardiologija očekuje se svladavanje najnovijih teorijskih i praktičnih spoznaja iz kardiologije.
Detalji o studijskom programu nalaze se na stranici www.mefos.unios.hr

IV.

Ukupna školarina studija iznosi 1.592,67 eura. Školarina se plaća u cijelosti.

ROK ZA PODNOŠENJE PRIJAVA JE  10. rujan 2023.

Prijave se dostavljaju  na adresu:

Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku
Medicinski fakultet Osijek
Odsjek za  poslijediplomske studije
Josipa Huttlera 4
31 000  Osijek

Prijave koje nisu u skladu s uputama ili  nisu potpune neće se uzimati u obzir.

Europske jezične razine tablica za samoprocjenu (.doc)
Obrazac za prijavu Kardiologija (.doc)
Europass CV template (.doc)