Otvorenje Medicinskog kampusa AMEOS - Nastavnog centra Medicinskog fakulteta Osijek Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u Halberstadtu

Predstavnici Medicinskog fakulteta Osijek, na čelu s dekanom, prof. dr. sc. Ivicom Mihaljevićem, sudjelovali su u radnom posjetu i na svečanom otvorenju Medicinskog kampusa AMEOS - Nastavnog centra Medicinskog fakulteta Osijek Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, koji je održano 26. veljače 2024. godine u gradskoj vijećnici u Halberstadtu u Njemačkoj. Tom prilikom obilježen je i početak nastave 6. semestra za prvu generaciju studenata upisanih na Sveučilišni integrirani prijediplomski i diplomski studij Medicina na njemačkom jeziku, a koja će se od 6. do 11. semestra izvoditi u novootvorenom Medicinskom kampusu te nastavnoj bazi Medicinskog fakulteta Osijek, AMEOS Klinikum Halberstadt. Uz članove uprave AMEOS Gruppe, te gradonačelnika Halberstadta, na svečanom otvorenju kampusa u gradskoj vijećnici Halberstadta dekan Medicinskog fakulteta Osijek održao je prigodni govor. Uz predstavnike Medicinskog fakulteta Osijek, studente i članove njihovih obitelji, otvorenju su nazočili brojni liječnici i nastavnici iz AMEOS Gruppe, čelnici uprave grada Halberstadta i pokrajine Sachsen-Anhalt, razni drugi predstavnici javnog, civilnog i privatnog sektora, uključujući i predstavnike MediStarta, kao i brojni predstavnici medija u Njemačkoj. Prilikom posjeta Halberstadtu, izaslanstvo Medicinskog fakulteta Osijek, imalo je priliku posjetiti i obići nastavnu bazu Fakulteta, AMEOS Klinikum Halberstadt, kao i novootvoreni Medicinski kampus.