Završna konferencija projekta ‘’Unaprjeđenje postojećeg integriranog preddiplomskog i diplomskog studijskog programa Medicina’’ održana je u petak, 18. ožujka, na Medicinskom fakultetu u Splitu.

Završnoj konferenciji prisustvovali su prof. dr. sc. Ante Tonkić, dekan Medicinskog fakulteta u Splitu, izv. prof. dr. sc. Joško Božić, prodekan Medicinskog fakulteta u Splitu i voditelj projekta, prof. dr. sc. Ivica Mihaljević, dekan Medicinskog fakulteta Osijek s prodekanicom prof. dr. sc. Ines Drenjančević, predstavnici  Medicinskog fakulteta u Zagrebu prof. dr. sc. Sven Seiwerth, prodekan za diplomsku nastavu na integriranom studiju medicine i izv. prof. dr. sc. Venija Cerovečki Nekić te predstavnice Medicinskog fakulteta u Rijeci prof. dr. sc. Ivana Marić, prodekanica za nastavu i prof. dr. sc. Jasenka Mršić-Pelčić.

Tijekom tri godine trajanja uspješno su dovršene sve predviđene projektne aktivnosti, kroz četiri elementa: izrada standarda zanimanja za doktora medicine, izrada standarda kvalifikacije za doktora medicine, unapređivanje postupaka osiguravanja kvalitete visokog obrazovanja te unaprjeđenje nastavne djelatnosti u visokom obrazovanju.

Svaki element je vodio pojedini medicinski fakultet. Izrađeni su prijedlozi standarda zanimanja i standarda kvalifikacije za doktora medicine, unaprijeđena su 4 studijska programa, te se kroz brojne aktivnosti kontinuirano radilo na unaprjeđivanju nastavnih procesa. Ukupno je, u realizaciji projektnih aktivnosti sudjelovao 81 zaposlenik partnerskih institucija.

Realizacijom Projekta postići će se zahtijevano osiguranje kvalitete, jačanje kompetencija osoblja navedenih visokih učilišta kao i kompetencija studenata koje su relevantne na tržištu rada.

Program i kodni broj projekta: „Operativni program „Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.“, UP.03.1.1.03.0050

Ukupna vrijednost projekta (u HRK): 3.993.294, 55 HRK

Iznos koji sufinancira EU (u HRK): 3.394.300, 37 HRK (85 %)

Razdoblje provedbe projekta: 22. 03. 2019. – 21. 03. 2022. (36 mjeseci)