Dan Europe - posjet veleposlanika Republike Francuske

10. svibnja 2021. (ponedjeljak) povodom obilježavanja Dana Europe, veleposlanik Republike Francuske u Republici Hrvatskoj Gaël Veyssière posjetiti će Osijek i Vukovar. Veleposlanik će posjetiti Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku gdje će se susresti sa rektorom Sveučilišta.

Tom prilikom, veleposlanik će u 11 sati, putem Zoom platforme, održati predavanje za studente i nastavnike Sveučilišta iz vijećnice rektorata. Predavanju će se pridružiti i veleposlanik Republike Njemačke,  g. Robert Klinke.

Veleposlanici će govoriti o ulozi francusko-njemačkog pomirenja u izgradnji Europske unije, o izazovima s kojima se Unija  susreće posebno u kontekstu globalne pandemije ali i o  mogućnostima  koje su na raspolaganju zemljama članicama u novom programskom razdoblju 2021-2027. Posebno će istaknuti veze između  hrvatskog  (prvi semestar 2020), njemačkog (drugi semestar 2020) i francuskog prvi semestar 2022) predsjedanja  Vijećem Europske unije.

Predavanje oba veleposlanika bi trajalo od 11 h - 12 h . Svaki veleposlanik ce izlagati oko 20-ak minuta a poslijednjih 20 min će biti rezervirano za odgovore na pitanja. Oba veleposlanika ce govoriti engleski.